Sport   »   Piłka nożna   »   Lech Poznań zwycięski w meczu z Dnipro Dniepropietrowsk

Piłka nożna

rss

Lech Poznań zwycięski w meczu z Dnipro Dniepropietrowsk

2010.08.19//  D. Pęgiel
Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jackowi Zielińskiem ze składu wyleciał kolejny zawodnik – na ławce rezerwowych zasiadł Artur Wichniarek, który narzeka na ból mięśnia. Jego miejsce zajął inny nabytek Lecha, Tshibamba.

Pierwsze 30 min. to przyzwoita gra obu drużyn – pomocy Lecha należy oddać, że całkiem dobrze zagospodarowała środek boiska, nie pozwalając Ukraińcom na zbyt śmiałą grę. Dało się zauważyć różnicę w poczynaniach Poznaniaków, gdy na boisku pojawił się Bandrowski. O dobrej grze Polaków może świadczyć kilka groźnych akcji Arboledy i Kikuta. Ten pierwszy doskonale wszedł w mecz - w 5. minucie strzelając głową dał prowadzenie swojemu zespołowi.
Ostatnie 15 minut pierwszej połowy, to coraz słabsza gra ekipy z Poznania, której Dnipro skutecznie starało się narzucić swój styl. Lechici zdołali odpowiedzieć jedynie groźną kontrą zakończoną uderzeniem Kiełba. Bardzo dobre zawody w pierwszej odsłonie rozegrali Arboleda, Kikut i Bandrowski, a także Kiełb, udanie zastępujący Peszko. Słabo natomiast prezentował się Tshibamba, tracąc piłki przez nieudane driblingi.
Liga Europejska. Lech Poznań wygrał z Dnipro Dnieproietrowsk Ku radości kibiców...
Liga Europejska. Lech Poznań wygrał z Dnipro Dnieproietrowsk ...Lech Poznań...
Liga Europejska. Lech Poznań wygrał z Dnipro Dnieproietrowsk ...w końcu wygrał mecz

Dnipro zaczęło drugą połowę od kilku groźnych akcji m.in. Krawczenki i Kaliczenko. W 55. minucie Burić, broniąc dwie „setki”, uratował poznański zespół od utraty bramki. Kolejne minuty to wyraźnie rysująca się przewaga drużyny z Dniepropietrowska i szarpane akcje Poznaniaków.

Od 65. minuty Dnipro nieprzerwanie naciera na bramkę Lecha, atakując środkiem i przedzierając się bokami. W końcówce meczu Ukraińcy trafiają w słupek i poprzeczkę, ale ostatecznie nie udaje im się doprowadzić do remisu i ekipa z Poznania wygrywa na wyjeździe po golu Arboledy!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lech Poznań zwycięski w meczu z Dnipro Dniepropietrowsk

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Lech Poznań zwycięski w meczu z Dnipro Dniepropietrowsk