Legia Warszawa przegrała z Rosenborgiem Trondheim i odpadła z Ligi Europy

2012.08.30//  P. Rączka
Legia Warszawa przegrała 1:2 grając na wyjeździe z Rosenborgiem Trondheim, w decydującym spotkaniu o udział w rozgrywkach fazy grupowej Ligi Europy. Podopieczni Jana Urbana choć zapowiadali, iż jadą do Norwegii grać o zwycięstwo, to jednak słowa nie przełożyły się na czyny. Od pierwszych minut zdecydowanie dominowali gospodarze, którzy zmusili polski zespół do gry w głębokiej defensywie.
Pomimo znacznej przewagi rywala, udało się Legii zdobyć bramką za sprawą uderzenia Danijela Ljuboji. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie stron Rosenborg zaatakował jeszcze mocniej i w końcu zaczęło przynosić to skutek. W 69. minucie Tore Reginiussen z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:1, a sędzia zarządzi dogrywkę, to na trzy minuty przed końcem zwycięskiego gola zdobył Mix Diskerud.