Letnia GP w Libercu: Małysz zwyciężył, Stoch na podium

2010.10.01//  D. Pęgiel
Adam Małysz wygrał przedostatni konkurs letniej GP w Libercu, Polak zdobył 273,1 pkt (126 i 127,5 m). Na podium znaleźli się również Norweg Tom Hilde - 263,5 pkt (123,5 i 125 m) i Kamil Stoch - 259,8 (123 i 125).

Po dzisiejszym zwycięstwie polski skoczek traci do lidera klasyfikacji generalnej Daiki Ito 50 punktów. Japończyk w czeskich zawodach nie brał udziału i nie wystąpi również w ostatnim konkursie, który zostanie rozegrany w niedzielę w niemieckim Klingenthal. Jeśli Małysz chce zająć pierwsze miejsce w „generalce” musi w Niemczech znaleźć się na podium.
Letnia GP w Libercu. Małysz i Stoch na podium Adam Małysz
Letnia GP w Libercu. Małysz i Stoch na podium Tom Hilde
Letnia GP w Libercu. Małysz i Stoch na podium Kamil Stoch

Na trzecią lokatę awansował Stoch (jest na czele Pucharu Kontynentalnego), zaś na czwartą spadł Dawid Kubacki, który ze względu na niewłaściwe narty (zbyt długie) został zdyskwalifikowany w Libercu.

Źródło: salon24.pl