Lewandowski nie uratował Bayernu Monachium. Porażka z Mainz

2016.03.02//  P. Rączka
Piłkarze Bayernu Monachium sensacyjnie przegrali na własnym stadionie 1:2 z ekipą FC Mainz. Takiego wyniki mogli spodziewać się jedynie najwięksi sympatycy zespołu gości. Mimo, iż Bawarczycy dominowali na boisku to już po pierwszej połowie przegrywali. Piłkę otrzymał Jairo Sampeiro i mocny strzał z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi. Po zmianie stron zdołał wyrównać Arjen Robben i można było odnieść wrażenie, że wszystko wraca do normy.
Gospodarze atakowali, ale jedna z kontr okazała się dla nich zabójcza. W 86. minucie z kilkunastu metrów uderzył Jhon Cordoba, dając jak się okazało po chwili zwycięstwo Mainz.