Liedson daje zwycięstwo Corinthians, Flamengo ciągle bez formy

2011.09.09//  P. Rączka
W najciekawszym spotkaniu 22. kolejki ligi brazylijskiej, Corinthians pokonało 2:1 Flamengo. Dzięki temu zwycięstwu czterokrotny mistrz Brazylii, ciągle pozostaje liderem tabeli. Samo spotkanie nie układało się po myśli Corinthians, gdyż na przerwę schodzili z wynikiem 0:1 po bramce Deivida. Drugą połowę zagrali jednak niemal koncertowo, a zwycięstwo zapewnił Liedson, strzelając gola na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Była to jego druga bramka w tym meczu.
34-letni napastnik pochodzący z Brazylii, w 2002 roku reprezentował barwy dzisiejszego rywala – strzelił dla tego klub 10 bramek, w 14 spotkaniach. 5 września 2009 roku zadebiutował w reprezentacji Portugalii, strzelając bramkę na wagę remisu. Zawodnik najbardziej jest znany z występów w Sportingu Lizbona, gdzie grał dla tego klubu przez osiem lat.

Corinthians: Julio Cesar; Alessandro (Welder), Chic?o, Leandro Castán e Ramon; Ralf, Paulinho e Alex (Danilo); Jorge Henrique, Liedson e Emerson
Flamengo: Felipe; Leonardo Moura, Gustavo, Welinton e Junior Cesar; Maldonado (Luiz Philipe), Willians (Fierro), Renato Abreu e Thiago Neves (Bottinelli); Ronaldinho Gaúcho e Deivid