2010.12.02//  D. Pęgiel
Borussia Dortmund pokonała u siebie Karpaty Lwów 3:0 w 5. kolejce I rundy Ligi Europejskiej. Jedno z trafień zanotował na swoim koncie polski napastnik Robert Lewandowski.
Niemiecka drużyna rozpoczęła od mocnego uderzenia. W 5. minucie bramkę strzelił Kagawa, który wykorzystał zagranie Sahina. Na 2:0 podwyższył w 49. minucie Hummels po kolejnej asyście Turka. Trzeci gol wpadł pod koniec meczu za sprawą Lewandowskiego, który w momencie podania znajdował się na spalonym.
Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund Kibice Borussii Dortmund

W czwartkowym spotkaniu w barwach Borussii wystąpiło jeszcze dwóch innych Polaków – Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Pierwszy z nich nękał lwowian atakami na prawym skrzydle, drugi mógł strzelić gola, ale jego strzał w ostatniej chwili obronił Rudenko.