2014.11.06//  M. Mikołajczyk
Legia Warszawa nie przestaje zadziwiać. Mistrzowie Polski w czwartkowy wieczór przy ul. Łazienkowskiej odnieśli swoje kolejne zwycięstwo w Lidze Europejskiej i mogą pochwalić się obecnie imponującym bilansem bramkowym (5:1) i przede wszystkim kompletem dwunastu „oczek”.

W innym spotkaniu grupy L Trabzonspor podzielił się punktami z belgijskim KSC Lokeren, remisując 1:1, a to oznacza, że drużyna ze stolicy kraju nad Wisłą może być już pewna udziału w dalszej fazie rozgrywek. Podopieczni Henninga Berga wiosną na zapleczu Champions League zagrają w 1/16 finału!
Legia Warszawa

Legioniści przystąpili do spotkania z Metalistem Charków w wyraźnie osłabionym składzie, bez Mirosława Radovicia, Tomasza Brzyskiego oraz Dossy Juniora, ale to nie przeszkodziło im w rozpoczęciu pojedynku z wielkim animuszem. Gospodarze mogli szybko objąć prowadzenie, ale wyśmienitych sytuacji na zdobycie gola nie wykorzystali Michał Kucharczyk i Tomasz Jodłowiec.

O tym, że zmarnowane okazje się mszczą, miejscowi przekonali się już w 22. minucie, gdy fantastyczną przewrotką popisał się Vasyl Kobylina, w efektowny sposób umieszczając futbolówkę w siatce. Ukrainiec kapitalnym uderzeniem przerwał więc rekordową, trwającą 644 minuty gry, passę Legii bez straconej bramki w europejskich pucharach.

Odpowiedź Ivicy Vrdoljaka i spółki na trafienie piłkarza przyjezdnych była piorunująca. Już w 29. minucie skuteczną „główką” po dośrodkowaniu z rzutu wolnego popisał się Marek Saganowski, wyrównując stan pojedynku na 1:1. Ostatnie słowo należało natomiast do Ondreja Dudy. Słowak pod koniec drugiej połowy otrzymał doskonałe podanie od Orlando Sa i zamknął akcję precyzyjnym strzałem.

Warszawiacy mają ogromne powody do radości i 27 listopada na spotkanie z KSC Lokeren mogą przylecieć ze stoickim spokojem, pewni awansu do 1/16 finału!

Wynik meczu: Legia Warszawa 2:1(1:1) Metalist Charków (Ukraina).