2012.03.16//  P. Rączka
Manchester City pokonał 3:2 Sporting Lizbona w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Wynik ten nie wystarczył podopiecznym Roberto Manciniego na to, aby awansować do kolejnej rundy, gdyż w pierwszym spotkaniu The Citizens przegrali 0:1. Również i w tym meczu zanosiło się na sensację, bowiem goście po pierwszej połowie prowadzili 2:0. W 33. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Matias Fernandez, a siedem minut później do siatki trafił Ricky van Wolfswinkel.
Po zmianie stron gracze w niebieskich strojach ruszyli do odrabiania strat. Po upływie godziny gry bramkę kontaktową strzelił Aguero. Na kwadrans przed końcem Balotelli zdobył gola z rzutu karnego, a chwilę później Kun wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca meczu - wraz z doliczonym czasem gry - było około dziesięć minut, kolejna bramka dawała Manchesterowi awans, jednak o jej strzelenie było już niezwykle ciężko.

- Balotelli zawiódł mnie zachowaniem w pierwszej połowie. Przyczynił się do utraty gola. Ale i tak to ja jestem winny, że przegraliśmy. To ja jestem menedżerem i to moja wina, a nie wina Mario. Piłkarze na boisku dali z siebie wszystko. Jestem bardzo zawiedziony. Przepraszam naszych kibiców, bo oni zasłużyli na to, żebyśmy awansowali do kolejnej rundy - podkreślił Mancini.