Sport   »   Piłka nożna   »   Liga Europejska: Wyniki spotkań półfinałowych

Liga Europejska: Wyniki spotkań półfinałowych

2011.04.28//  J. Knop
Za nami pierwsza kolejka spotkań półfinałowych Ligi Europejskiej, które obfitowały w wiele bramek. Wyniki dzisiejszych zmagań pozwalają domniemywać, iż w finałowym pojedynku zmierzą się ekipy portugalskie. Mecze rewanżowe będziemy mogli śledzić już 5 maja.

FC Porto zwyciężyło z Villarrealem w wymiarze 5:1. Ekipa „Smoków” do przerwy przegrywała 0:1, gdyż trafieniem do szatni popisał się Cani. W drugiej połowie podrażnieni gospodarze nie dali jednak zawodnikom „Żółtej Łodzi Podwodnej” najmniejszych szans. W 49. minucie rywalizacji stan meczu wyrównał Radamel Falcao.
„Smoki” złapały wiatr w żagle i swoją dominację potwierdziły golem Guarina, który zamieścił futbolówkę w siatce w 61. minucie meczu. Prawdziwym katem rywali okazał się Falcao, który zdobył jeszcze trzy bramki. Kolumbijczyk pokonywał Diego Lopeza kolejno w 69., 76. i 90 minucie zmagań.
Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

W drugim spotkaniu Benfica Lizbona pokonała SC Braga 2 – 1. Pierwsza część rywalizacji zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero w drugiej odsłonie oglądaliśmy gole. Strzelecki impas przełamał Jardel, który wpisał się na listę strzelców w 50. minucie gry.
Goście wyrównali już w 53. minucie po golu Vandinho. Piłkarze Benfici nie mieli zamiaru oddać triumfu w tym spotkaniu rywalom, co udowodnili w 59. minucie rywalizacji. Zwycięskiego gola dla popularnych „Encarnados” zdobył Oscar Cardozo.