Liga Europy: Chelsea awansowała po cudownym golu Hazarda

2013.02.22//  P. Rączka
Piłkarze Chelsea Londyn zremisowali 1:1 ze Spartą Praga i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Europy. Klub z Premier League, który zapowiada dojście do finału - a w nim zwycięstwo, rozpoczął to spotkanie w najsilniejszym składzie. Od pierwszych minut pojawiłsię John Terry i mistrzowie Afryki - John Obi Mikel i Victor Moses. Pierwsi bramkę zdobyli goście, a dokładnie uczynił to w 17. minucie David Lafac.
Gracze The Blues mieli wiele okazji do tego, aby szybko zmienić wynik. Doskonałe okazje marnowali jednak gracze ofensywni, a najwięcej Torres. Po zmianie stron czeski zespół mógł podwyższyć prowadzenie i przesądzić losy awansu, ale zabrakło nieco skuteczności. Podopiecznych Beniteza uratował Eden Hazard, który w doliczonym czasie gry popisał się cudownym uderzeniem, dającym awans do kolejnej fazy rozgrywek.