Sport   »   Piłka nożna   »   Liga Europy: Lech Poznań wyeliminował Honkę Esppo

Liga Europy: Lech Poznań wyeliminował Honkę Esppo

2013.07.26//  P. Rączka
W rewanżowym spotkaniu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy piłkarze Lecha Poznań pokonali 2:1 Honkę Esppo i cały dwumecz wygrali 5:2. Kolejnym przeciwnikiem zespołu Mariusza Rumaka będzie Żalgiris Wilno, a pierwszy mecz zostanie rozegrany 1 sierpnia. Szkoleniowiec ciągle nie może skorzystać z takich zawodników jak Rafał Murawski, Barry Douglas i Luis Henriquez, ale mimo to gra drużyny wygląda bardzo przyzwoicie.
Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę już w czwartek minucie zdobył Łukasz Teodorczyk, lecz po chwili wyrównał Sampo Koskinen. Niedługo przed przerwą strzałem głową rezultat ustalił Tomasz Kędziora. - Pierwsza połowa była lepsza od drugiej w naszym wykonaniu, ale przez cały czas trwania tego spotkania kontrowaliśmy grę. Rzadko oddawaliśmy piłkę przeciwnikowi, ale trudno być cały czas w jej posiadaniu. Przeciwnik praktycznie nie zagroził naszej bramce, szkoda natomiast niewykorzystanych sytuacji w końcówce meczu – powiedział trener Kolejorza.