Liga Europy: Lech Poznań wygrał z AIK Solna ale odpadł z rozgrywek

2012.08.09//  P. Rączka
Piłkarze Lecha Poznań wygrali 1:0 z AIK Solna w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy, ale nie wystąpią w kolejnej fazie tych rozgrywek, bowiem w pierwszym spotkaniu przegrali 0:3. Kolejorz prezentował się bardzo przyzwoicie. W pierwszej połowie stworzył sobie kilka dobrych okazji na zdobycie gola, ale brakowało skuteczności w wykończeniu akcji.

W drugiej połowie było podobnie. Dopiero w 72. minucie Mateusz Możdżeń zdołał przełamać niemoc swojej drużyny i trafić do siatki, pokonując byłego kolegę z zespołu - Ivana Turinę. Goście po straconej bramce cofnęli się do obrony i z wypracowaniem okazji strzeleckiej było już znacznie trudniej. Pomimo dobrej gry, strat z pierwszego meczu nie udało się odrobić.

Lech:
Jasmin Buric – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Rafał Murawski, Łukasz Trałka (60, Bartosz Bereszyński) – Mateusz Możdżeń, Szymon Drewniak, Aleksandar Tonew (60, Vojo Ubiparip) - Gergo Lovrencsics (85, Jakub Wilk)
AIK: Ivan Turina - Martin Lorentzon, Per Karlsson, Niklas Backmann, Nils-Erik Johansson - Lalawele Atakore, Robert Ahman Persson, Helgi Danielsson, Martin Mutumba (81, Daniel Tjernstrem) - Celso Borges - Viktor Lundberg (73, Kwamo Karikari)