Liga Europy: Lech Poznań wysoko przegrał z AIK Solna

2012.08.02//  P. Rączka
Piłkarze Lecha Poznań przegrali 0:3 z AIK Solna w pierwszym meczu trzeciej rundy Ligi Europy i tym samym stracili praktycznie szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Kolejorz już od pierwszych minut nie prezentował się najlepiej, co - jak się okazało - było tylko zapowiedzią klęski. Choć w pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnej bramki, to jednak po zmianie stron piłka wpadł do siatki aż trzykrotnie - ku uciesze miejscowej publiczności, do bramki Buricia.

Pierwszy gol został zdobyty w 60. minucie, a na listę strzelców wpisał się Martin Lorentzson, wykorzystując błąd Arboledy. Nieco kwadrans później prowadzenie swojej drużyny podwyższył Celsio Borges, a na cztery minuty przed końcem wynik ustalił Lundberg. Trener Mariusz Rumiak mówił przed spotkaniem, że remis zupełnie nie wchodzi w grę - szkoda, że nie zaznaczył swoim piłkarzom, że porażka także.

AIK: Ivan Turina - Martin Lorentzon, Per Karlsson, Niklas Backmann, Nils-Erik Johansson - Daniel Gustavsson (79. Lalawele Atakore), Robert Ahman Persson (79. Helgi Danielsson), Daniel Tjernstrom, Martin Mutumba - Celso Borges, Viktor Lundberg
Lech: Jasmin Burić - Hubert Wołąkiewicz (83. Szymon Drewniak), Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń (72. Vojo Ubiparip), Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Aleksandar Tonev (85. Bartosz Bereszyński) - Gergo Lovrencsics, Bartosz Ślusarski