Liga Europy: Legia Warszawa zremisowała z Rosenborgiem

2012.08.23//  P. Rączka
Piłkarze Legii Warszawa zremisowali 1:1 z Rosenborgiem Trondheim w pierwszym meczu IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Podopieczni Jana Urbana od pierwszych minut zaatakowali rywala i stwarzali sobie sporo sytuacji. Rywale mieli problemy z przedostaniem się na połowę zdobywców Pucharu Polski, nie wspominając już o wykreowaniu jakiejś lepszej akcji. Gospodarze w końcu zdołali umieścić piłkę w siatce, a na listę strzelców w 42. minucie wpisał się Jakub Kosecki.
Po zmianie stron Rosenborga grał już bardziej agresywnie, przez co Legioniści mieli problemy ze stwarzaniem sobie okazji. Po godzinie gry zespół ze stolicy Polski przebudził się na nowo, jednak dobre sytuacje zmarnował Saganowski i Ljuboja. Na dziesięć minut przed końcem piłkarze z Norwegii w końcu dopięli swego i wyrównali po uderzeniu Boreka Dockala. Za tydzień odbędzie się rewanż i tam jedyny wynik jaki wchodzi w grę to tylko zwycięstwo Legii - bądź remis 2:2 i wyższy, ale na taki wynik raczej nikt nie będzie grał.

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Artur Jędrzejczyk, 15. Inaki Astiz, 14. Jakub Wawrzyniak - 35. Daniel Łukasik (89' 37. Dominik Furman) - 18. Michał Kucharczyk (76' 33. Michał Żyro), 28. Danijel Ljuboja, 32. Miroslav Radović, 20. Jakub Kosecki - 9. Marek Saganowski
Rosenborg BK: 1. Daniel Orlund - 3. Micke Dorsin, 4. Tore Reginiussen, 8. Borek Dockal, 14. Jon Inge Hoiland, 17. Tarek Elyounoussi, 19. Markus Henriksen, 22. Jonas Svensson, 24. Stefan Strandberg, 28. Daniel Holm (74' 9. Rade Prica), 42. Mikkel Diskerud