Liga Europy: Piast Gliwice przegrał z Karabachem Agdam

2013.07.18//  P. Rączka
Piłkarze Piasta Gliwice w wyjazdowym meczu II rundy Ligi Europy przegrali 1:2 z Karabachem Agdam. Zespół z Azejberdżanu w pierwszej rundzie wyeliminował Metalurg Skopje, dwukrotnie wygrywając wynikiem 1:0. Czwarty zespół T-Mobile Ekstraklasy wiedział, że czeka go trudne zadanie, bowiem kilka lat temu już Wisła Kraków odpadła w starciu z tym zespołem, przegrywając oba mecze, co było początkiem jej wielkich zmian.
Podopieczni Marcina Brosza dobrze weszli w ten mecz i już w 19. minucie po golu Marcina Robaka zdołali objąć prowadzenie. Gospodarze jednak długo nie czekali i od razu rzucili się do odrabiania strat. Wyrównanie przyszło na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, gdy z 30 metrów zdecydował się na uderzenie Richard Almeida, a piłka wpadła pod samą poprzeczkę. Wynik ten utrzymywał się długo. Dopiero w 83. minucie zwycięskiego gola zdobył Reynaldo, dobijając strzał kolegi.