Liga Europy: Śląsk Wrocław zremisował z Rudarem Pljevlja

2013.07.25//  P. Rączka
W rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy piłkarze Śląska Wrocław zremisowali na wyjeździe 2:2 z Rudarem Pljevja. W pierwszym spotkaniu polski zespół wygrał 4:0, zatem pewnie awansował do kolejnej fazy rozgrywek, gdzie teraz przyjdzie mu zmierzyć się z Club Brugge. Podopieczni Stansilava Levego zaczęli mecz bardzo spokojnie i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Pierwszą połowę udało im się wygrać 2:0 po golach Waldemara Soboty i Marco Paixao.

Po zmianie stron byli mistrzowie Polski grali już na znacznie większym luzie, przez co zostali skarceni przez rywali. W 56. minucie Miroje Jovanović otrzymał piłkę w polu karnym, oszukał aż trzech zawodników Śląska i mocnym strzałem pokonał Gikiewicza. Goście mieli szansę okazję podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystywali dobrych okazji. To zemściło się w doliczonym czasie gry, gdy Adiego Bambura zdobył wyrównującego gola.