2012.03.28//  P. Rączka
Bezbramkowym remisem zakończyło się hitowe spotkanie ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów, w którym AC Milan podejmował FC Barcelonę. Wielki klasyk nie rozczarował i kibice mogli oglądać znakomite widowisko, w którym nie brakowało dobrych akcji oraz wybornych zagrań. Gospodarze powinni wyjść na prowadzenie już w 3. minucie, jednak w znakomitej sytuacji przestrzelił Robinho. Kolejną dobrą okazje miał później Zlatan Ibrahimović, który przegrał pojedynek sam na sam z Valdesem.
Barcelona wraz z upływem kolejnych minut narzucała swoje warunki gry. Rossonieri dobrze się bronili, a w dodatku mogli liczyć na dobrze spisującego się w tym dniu Abbiatiego. W drugiej połowie gry tempo meczu nieco spadło, a więcej gry można było obserwować w środku pola, choć okazje do zdobycia gola miały obie drużyny.

W drugim spotkaniu Olympique Marsylia przegrał na własnym stadionie 0:2 z Bayernem Monachium i praktycznie przekreślił tym samym swoje szanse na grę w półfinale. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, lecz nie wykorzystali oni w tym czasie żadnej wypracowanej sytuacji. Bawarczycy z minuty na minutę coraz częściej dochodzili do głosu, co zaowocowało zdobytym golem w 44. minucie - Robben podał do Gomenza, a ten mocnym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce. Wynik w drugiej połowie ustalił Holender, który asystował przy pierwszym trafieniu.