2014.04.30//  M. Mikołajczyk
Atletico Madryt poszło w środowy wieczór w ślady swojego lokalnego rywala i w znakomitym stylu awansowało do finału Ligi Mistrzów. Los Colchoneros po bezbramkowym remisie u siebie, w Londynie stanęło na wysokości zadania i sięgnęło po zasłużone zwycięstwo nad Chelsea. Wspaniałych sportowych emocji na Stamford Bridge na pewno nie zabrakło.
Atletico Madryt

Początek spotkania należał jednak do gospodarzy. W 36. minucie prowadzenie „The Blues” po uderzeniu wolejem dał Fernando Torres, ale na odpowiedź liderów Primera Division podopieczni Jose Mourinho nie musieli długo czekać. Jeszcze przed przerwą bramkę na wyrównanie strzelił Adrian Lopez i po 45. minutach bliżej wyjazdu do Lizbony była drużyna z Madrytu.

Kluczowym momentem meczu okazała się 59. minuta gry, kiedy po agresywnym faulu Samuela Eto sędzia Nicola Rizzoli postanowił podyktować rzut karny. Żadnych problemów z wykorzystaniem „11” nie miał Diego Costa pomimo żółtego kartonika, którym tuż przed strzałem został ukarany za nieodpowiednie zachowanie. Zespół Diego Simeone nie zwalniał tempa i w dalszym ciągu przeważał na boisku.

W 72. minucie litości dla Courtoisa nie miał Arda Turan, posyłając piłkę w prawy róg bramki i ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1 dla piłkarzy biegających w czerwono-białych paskach. Edenowi Hazardowi i spółce w maju pozostaje już tylko walka z Liverpoolem oraz Manchesterem City o triumf w angielskiej Premier League.
Przypomnijmy, że we wtorek w imponujący sposób do finału awansował Real Madryt, rozbijając na stadionie w Monachium Bayern 4 do 0. Mecz o mistrzostwo Champions League odbędzie się 24 maja w stolicy Portugalii.