Liga Mistrzów: Atletico zremisowało z Realem. Juventus pokonał Monaco

2015.04.14//  P. Rączka
Pierwsze dwa ćwierćfinałowe mecze w piłkarskiej Lidze Mistrzów już za nami. W najciekawszym wtorkowym spotkaniu, w którym spotkały się dwie drużyny, jakie w ubiegłym sezonie rywalizowały w finale tych rozgrywek, padł bezbramkowy remis. Drużyna Realu Madryt choć grała na wyjeździe, to mocno nacierała na zespół Atletico. Swoje szanse marnowali jednak tacy gracze jak Bale czy Ronaldo. Dla gospodarzy to korzystny rezultat, bowiem każdy bramkowy remis na Santiago Bernabeu daje im awans.
Cel wydaje się zatem został osiągnięty. Mając na uwadze fakt, iż Atletico ma patent na obrońców tytułu, może stawiać Królewskich w mniej korzystnym świetle przed rewanżem.

W drugim meczu drużyna Juventusu Turyn po zaciętej rywalizacji wygrała 1:0 z AS Monaco i postawiła mocny krok w drodze do półfinału. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 57. minucie z rzutu karnego Vidal. Choć mistrzowie Włoch częściej utrzymywali się przy piłce, to jednak przyjezdni umiejętnie kontrowali i przez 90 minut oddali więcej uderzeń na bramkę. Niestety dla nich, żadne z uderzeń nie znalazło drogi do siatki.