Liga Mistrzów: Barcelona i Bayern bliżej półfinału

2016.04.05//  P. Rączka
W najciekawszym wtorkowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów piłkarze FC Barcelony pokonali 2:1 Atletico Madryt. Dwie bramki dla Dumy Katalonii strzelił Luis Suarez. Gospodarze słabo rozpoczęli to spotkanie, bowiem stracili bramkę w 25. minucie po strzale Torresa. Ten sam zawodnik w ciągu kolejnych dziesięciu minut zdobył dwie żółte kartki, czym mocno osłabił swoją drużynę przy korzystnym rezultacie. Gol strzelony na wyjeździe pozwala jednak myśleć pozytywnie o rewanżu, który zostanie rozegrany na własnym stadionie.
Dzięki dwóm trafieniom Suarez został najlepszym strzelcem Barcelony w tej edycji Ligi Mistrzów z ośmioma bramkami na koncie.

W drugim spotkaniu Bayern Monachium wygrał 1:0 z Benficą Lizbona. Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, ale to nie on strzelił decydującego gola. Bohaterem spotkania został Artura Vidal, który wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie.