Liga Mistrzów: Barcelona pokonała Leverkusen, Lyon wygrał z APOEL-em

2012.02.14//  P. Rączka
Po kilkutygodniowej przerwie powróciła elitarna Liga Mistrzów, a kibice na starcie mogli emocjonować się dwoma meczami w 1/8 rozgrywek. W najciekawszym pojedynku piłkarze FC Barcelony pokonali 3:1 w wyjazdowym spotkaniu Bayer Leverkusem i mogą być już niemal pewni awansu do ćwierćfinału. Mistrzowie Hiszpanii wyszli na prowadzenie w 41. minucie, a do siatki trafił Alexis Sanchez. Zaraz po przerwie Aptekarze zdołali wyrównać, po golu Michala Kadleca.
Katalończycy dość szybko odpowiedzieli, bo po trzech minutach znów Alexis Sanchez wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ostatnie słowo tuż przed końcem meczu należało do Messiego, który dzięki temu trafieniu został liderem klasyfikacji strzelców w Lidze Mistrzów.

W drugim spotkaniu Olympique Lyon podejmował APOEL Nikozja. Gospodarze odnieśli skromne zwycięstwo po bramce, którą strzelił w 58. minucie Alexandre Lacazette. Drużyna z Francji prezentowała się znacznie lepiej od rywala, który liczył tylko na grę z kontry. W pierwszej połowie Lyon oddał 13 strzałów, a goście... zero. Znakomicie w bramce spisywał się Chiotis, ratując kilkukrotnie swój zespół przed stratą gola.