Liga Mistrzów: Barcelona wygrała z Arsenalem, Szachtar pokonał Romę

2011.03.08//  D. Pęgiel
Piłkarze FC Barcelony wygrali z Arsenalem Londyn 3:1 wtorkowe spotkanie rewanżowe 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym samym hiszpańska drużyna awansowała do kolejnej fazy turniej – w pierwszym meczu na Emirates Stadium Barca przegrała 1:2.
W pierwszej połowie kataloński zespół dominował niezaprzeczalnie, a jego przewaga w posiadaniu piłki sięgała nawet 68%. Efektem tego był gol strzelony w 45. minucie. Lionel Messi wykorzystał świetne podanie Iniesty, fantastycznie przerzucił piłkę obok Almunii, a następnie wpakował ją do pustej bramki.
FC Barcelona
FC Barcelona FC Barcelona

Do remisu doprowadził Sergio Busquets, który w 53. minucie trafił do własnej siatki. Barcelona po raz kolejny wyszła na prowadzenie 69. minucie po golu Xaviego Hernandeza. Dwie minuty później na 3:1 podwyższył z rzutu karnego Messi.
W innym dzisiejszym pojedynku Szachtar Donieck wygrał na własnym boisku z AS Romą 2: 0 po bramkach Tomasa Hübschmana, Williana i Eduardo.