Liga Mistrzów: Bayern Monachium i Atletico Madryt grają dalej

2014.03.11//  P. Rączka
Nie było niespodzianek w pierwszych rewanżowych meczach 1/8 Ligi Mistrzów. Bayern Monachium, który w pierwszym spotkaniu pokonał na wyjeździe 2:0 Arsenal Londyn, tym razem zremisował 1:1 i awansował do dalszej fazy rozgrywek. Bawarczycy pełne 90 minut kontrolowali wypracowaną wcześniej przewagę, choć Kanonierzy postawili wysoko poprzeczkę. Znakomity mecz rozegrał Łukasz Fabiański, zastępujący Wojtka Szczęsnego – obronił m.in. rzut karny.
Wynik otworzył w 55. minucie Bastian Schweinsteiger, ale po kilkunastu sekundach wyrównał Lukas Podolski.

W drugim spotkaniu Atletico Madryt rozgromiło 4:1 AC Milan, po raz kolejny mocno zaznaczając swoją znakomitą formę w tym sezonie. Gole dla Rojiblancos strzelały największe gwiazdy w zespole - Diego Costa (3, 85), Arda Turan (40), Raul Garcia (71). Honorowego gola dla Milanu strzelił Kaka.