Liga Mistrzów: Bayern ograł Arsenal, FC Porto wygrało z Malagą

2013.02.19//  P. Rączka
W pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów piłkarze Arsenalu Londyn przegrali na własnym stadionie 1:3 z Bayernem Monachium i praktycznie pożegnali się z szansą na awans do kolejnej fazy. Bawarczycy już po pierwszej połowie prowadzili różnicą dwóch goli, po trafieniach Toni Kroosa i Thomasa Muellera. Dziesięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie, nadzieje na korzystny rezultat dał Lukas Podolski, ale na niecały kwadrans przed końcem rozwiał je niezawodny Mario Mandzukić
W drugim spotkaniu jakie zostało rozegrane tego dnia FC Porto skromnie pokonało Malagę. Smoki w pierwszej połowie zupełnie zdominowały wydarzenia na boisku, ale nie potrafiły przebić się przez obronę gości. Najwięcej ochoty do gry przejawiał Marat Izmaiłow i Silvestre Varela, ale to nie oni rozstrzygnęli ten mecz. W 56. minucie Joao Moutinho zdobył jedyną bramkę, wykorzystując znakomite podanie od Alexa Sandro. Rewanżowe mecze odbędą się 13 marca.