Liga Mistrzów: Borussia i Milan grają dalej. Barcelona nokautuje

2013.12.11//  P. Rączka
Faza grupowa piłkarskiej Ligi Mistrzów już za nami. W ostatnich meczach 6. kolejki nie było większych niespodzianek, choć niektóre drużyny mogą mówić o dużym szczęściu. Borussia Dortmund dopiero na pięć minut przed końcem spotkania zdołała zapewnić sobie awans do kolejnej fazy. Gdyby nie gol Grosskreutza finaliści poprzedniej edycji graliby z Lidze Europy, a tak to awansowali z pierwszego miejsca w grupie. W innym meczu bowiem Napoli pokonało 2:0 Arsenal.
Awans zapewnił sobie również Milan, który utrzymał wynik 0:0 do końca, choć przez około 70 minut musiał grać w dziesiątkę z Ajaxem. Pewnie zwycięstwo odniosła FC Barcelona. Mistrzowie Hiszpanii pokonali 6:1 Celtic, a hat-trickiem popisał się Neymar.