2012.11.09//  P. Rączka
UEFA przekazała w dniu dzisiejszym statystyki z meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedna pozycja w całym zestawieniu jest niezwykle zaskakująca. Piłkarze Celticu w drugiej połowie meczu z FC Barceloną byli przy piłce, tylko... 47 sekund, a jakby tego było mało, zdołali przecież zdobyć gola. Mistrzowie Hiszpanii przez całe spotkanie byli przy piłce aż... 89 procent, a mimo to przegrali 1:2. Szkoci zamiast grać w piłkę woleli skupić się na jej wybijaniu i jak było widać przyniosło to efekt.
Po przerwie goście mieli piłkę przez 97 procent efektywnego czasu gry! Jeśli chodzi o pełny wymiar czasu to piłka była w grze przez 59 minut i 56 sekund. Barcelona była w posiadaniu jej przez 53 minuty i 5 sekund, a Celtic przez 6 minut i 51 sekund.