2011.11.01//  P. Rączka
W najciekawszym wtorkowym spotkaniu 4. kolejki Ligi Mistrzów Arsenal Londyn zremisował bezbramkowo z Olympique Marsylia. W bramce gospodarzy wystąpił Wojciech Szczęsny. W innym spotkaniu tej grupy pierwsze zwycięstwo odnotowała Borussia Dortmund, która pokonała 1:0 Olimpiakos Piresus. W składzie mistrzów Niemiec od pierwszych minut wystąpił Lewandowski i Piszczek, a w drugiej połowie pojawił się Błaszczykowski.

Wysokie zwycięstwo odnotowała FC Barcelona, która wygrała 4:0 wyjazdowe spotkanie z Plezn. Hat-tricka ustrzelił Lionel Messi. Nie udało się wygrać Milanowi, który awans i tak już ma niemal pewny. Najciekawsze spotkanie odbyło się na Cyprze, gdzie pogromca Wisły Kraków pokonał po dramatycznej końcówce FC Porto.