Sport   »   Piłka nożna   »   Liga Mistrzów: PSG i Benfica bliżej ćwierćfinału

Liga Mistrzów: PSG i Benfica bliżej ćwierćfinału

2016.02.16//  P. Rączka
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarze Paris Saint Germain pokonali 2:1 Chelsea Londyn. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie nie rozczarowało i od początku stało na wysokim poziomie. Wynik otworzył w 39. minucie Zlatan Ibrahimović, popisując się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego. Prowadzenia do przerwy nie udało się jednak utrzymać, bowiem podopieczni Guusa Hiddinka rzucili się do odrobienia straty i udało im się tu tuż przed zakończeniem pierwszej części gry. Bramkę wyrównującą strzelił John Obi Mike.
Bohaterem rywalizacji został Edinson Cavani, który kilka minut po wejściu na murawę zapewnił ekipie z paryża wygraną.

W drugim wtorkowym spotkaniu Benfica Lizbona wygrała 1:0 Zenitem Petersburg. Bramkę dla gospodarzy zdobył świetnie prezentujący się w tym sezonie Brazylijczyk Jonas, który trafił do siatki w ostatniej minucie spotkania.