Sport   »   Koszykówka   »   Liga Mistrzów: PSG i Juventus bliżej awansu

Liga Mistrzów: PSG i Juventus bliżej awansu

2013.02.12//  P. Rączka
Za nami pierwsze dwa spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Piłkarze Juventusu Turyn nie pozostawili żadnych złudzeń Celticowi Glasgow i odnieśli pewne wyjazdowe zwycięstwo, strzelając rywalowi trzy gole, nie tracąc przy tym żadnego. Już w trzeciej minucie po błędzie obrońców piłkę w siatce umieścił Alessandro Matri. Po zdobytej bramce Stara Dama skupiała się bardziej na obronie i od czasu do czasu przeprowadzała kontry.
Gospodarze choć mieli okazje do wyrównanie, to jednak każdą marnowali. Goście rozwiali Szkotom szanse na korzystny awans w dwumeczu w ostatnim kwadransie. Najpierw Claudio Marchisio podwyższył wynik, a w 83. minucie ustalił go Mirko Vucinić.

Blisko awansu do ćwierćfinału jest również Paris Saint-Germain, które pokonało na wyjeździe 2:1 Valencię. Gracze ze stolicy Francji już w pierwszej połowie zdobyli dwa gole, a do siatki trafił kolejno Lavezzi i Pastore. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego nie odpuszczał i starał się ratować wynik do końca - co się opłaciło. W ostatniej minucie bramkę zdobył Rami i losy dwumeczu ciągle nie są rozstrzygnięte. Goście stracili Zlatana Ibrahimovica, który wyleciał z boiska za brutalny faul.