2014.10.01//  M. Mikołajczyk
Grad goli, niespodziewane rozstrzygnięcie i wiele sportowych emocji – tak w skrócie można podsumować wtorkowy mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint Germain, a FC Barceloną. Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, gdy już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się David Luiz. Reakcja „Dumy Katalonii” była błyskawiczna i 120 sekund później po podaniu Iniesty wyrównał Lionel Messi.
Edison Cavani
Sergio Aguero

Mimo to do szatni w lepszych nastrojach zeszli miejscowi, którzy w 26. minucie jeszcze raz objęli prowadzenie. Wówczas skutecznym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Marco Verrati. Mistrzowie Francji nie zamierzali zwalniać tempa i tuż po przerwie podwyższyli swoją przewagę za sprawą bramki Blaise’a Matsudiego. „Blaugrana” szybko odpowiedziała trafieniem Neymara, ale na nic więcej nie było ją stać. Hiszpański klub do końca spotkania przeważał w posiadaniu piłki, ale raził nieskutecznością i po raz pierwszy pod wodzą Luisa Enrique musiał przełknąć gorycz porażki.
Na wysokości zadania nie stanął też Manchester City. „The Citizen” tylko zremisowali przed własną publicznością 1:1 z AS Romą, choć na samym początku meczu „jedenastkę” pewnie wykorzystał Sergio Aguero. Goście odrobili straty po golu Francesco Tottiego, pokazując, że ich wysokie zwycięstwo w poprzedniej kolejce z CSKA Moskwa (5:1) nie było dziełem przypadku. Warto zaznaczyć, że między słupkami w drużynie z Serie A stanął tym razem Łukasz Skorupski.
W innych ciekawych pojedynkach Szachtar Donieck podzielił się punktami z FC Porto (2:2), BATE Borysów sensacyjnie pokonał 2:1 Athletic Bilbao, a Chelsea Londyn po bramce Matica zdobyła trzy „oczka” w starciu ze Sportingem Lizbona.