2011.10.19//  P. Rączka
Tak ciekawego dnia w rozgrywkach Champions League nie było już dawno. Już w samej pierwszej połowie na ośmiu stadionach padło aż 15 goli. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Londynie, gdzie Chelsea pokonał 5:0 KRC Genk – dwa trafienia zaliczył Fernando Torres. Pewne zwycięstwa odniosła FC Barcelona i AC Milan. Oba zespoły pokonały u siebie 2:0 znacznie niżej notowane drużyny. Rzutem na taśmę wygrała drużyna Wojtka Szczęsnego – w 90. minucie meczu zwycięskiego gola zdobył Ramsey.

Swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów zdobył Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski pokonał bramkarza Olimpiakosu precyzyjnym strzałem z 16 metrów. Gol ten nie pomógł jednak w odniesieniu zwycięstwa - mistrzowie Niemiec przegrali 3:1.