Liga Mistrzów: Real Madryt pokonał Galatasaray. Malaga zremisowała z Borussią

2013.04.03//  P. Rączka
Real Madryt pokonał 3:0 Galatasaray Stambuł w ćwierćfinałowym starciu piłkarskiej Ligi Mistrzów i może być już pewny gry w kolejnej fazie tych rozgrywek. Królewscy pierwszą bramkę zdobyli już w 9. minucie, a na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Nie minęło pół godziny od rozpoczęcia spotkania, a gospodarze znów mogli cieszyć się z gola – tym razem zdobył go Karim Benzema.
Zespół z Turcji nie miał pomysłu jak przejść dobrze zorganizowaną obronę, a Real spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku i gdy tylko nadarzała się okazja podkręcał tempo. Taka taktyka była bardzo skuteczna i przyniosła kolejne trafienie. Nieco na ponad kwadrans przed końcem piłkę w siatce umieścił Gonzalo Higuain.

W drugim meczu Malaga FC zremisowała bezbramkowo z Borussią Dortmund. W składzie gości od pierwszych minut wystąpił Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Kuba Błaszczykowski. Mistrzowie Niemiec mieli przewagę w tym spotkaniu i prezentowali się lepiej od gospodarzy, ale nie potrafili tego udokumentować bramkę. Dobre okazje marnował m.in. napastnik reprezentacji Polski.