2012.09.18//  P. Rączka
W hitowym spotkaniu 1. kolejki Ligi Mistrzów piłkarze Realu Madryt pokonali 3:2 Manchester City. Sam mecz dostarczył wielu emocji nie tylko kibicom, ale również samym zawodnikom. Do 85 minuty był remis 1:1, wówczas na prowadzenie wyszli mistrzowie Anglii, ale  chwilę później po golu Marcelo i Cristiano Ronaldo to podopieczni Jose Mourinho mogli cieszyć się ze zwycięstwa.
Robert Lewandowski został bohaterem całego Dortmundu. Gracz Borussii zdobył zwycięskiego gola na trzy minuty przed końcem rywalizacji i jak się okazało po końcowym gwizdku, była to bramka na wagę trzech punktów.