2014.04.30//  M. Mikołajczyk
Konia z rzędem temu, kto poprawnie wytypował dokładny wynik wtorkowego starcia pomiędzy Bayernem Monachium, a Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. Goście pomimo zdobytej u siebie jednobramkowej zaliczki poszli za ciosem, aplikując rywalom jeszcze cztery gole.

„Królewscy” po pierwszych 20 minutach gry prowadzili już 2 do 0 po strzałach głową Sergio Ramosa, które piłkarz wykonał po wrzutkach ze stałych fragmentów gry. Przyjezdni po wymarzonym początku nie zamierzali spoczywać na laurach. Litości dla Bawarczyków nie miał Cristiano Ronaldo, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców.
Real Madryt
Cristiano Ronaldo

Po szybkim kontrataku i podaniu Garetha Bale’a Portugalczyk jeszcze przed przerwą pewnie wykorzystał „setkę”, pokonując Manuela Neuera, a na zakończenie spotkania wspaniałym uderzeniem z rzutu wolnego ustalił końcowy wynik meczu na 4:0. Cała konfrontacja niespodziewanie zakończyła się pogromem Realu, który w sumie pięć razy „wpakował” piłkę do siatki, zachowując przy tym czyste konto.
W finale Ligi Mistrzów przeciwnikiem podopiecznych Carlo Ancelottiego będzie zwycięzca środowej potyczki na Stamford Bridge pomiędzy Chelsea Londyn, a Atletico Madryt. W pierwszym meczu tych drużyn padł bezbramkowy remis.