Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Finlandia ponownie lepsza od Polski

Siatkówka

Liga Światowa: Finlandia ponownie lepsza od Polski

2009.07.11//  Rafał Bednarz
Wyjazd do Finlandii okazał się bardzo przykrą lekcją dla polskich siatkarzy. W sobotę ponownie ulegliśmy drużynie fińskiej.

W meczu nie ugraliśmy nawet seta i Finowie wygrali z Polakami 3:0 w setach. W polskim zespole zawiódł przede wszystkim atak oraz blok. Bilans wyjazdu do Finlandii wypada bardzo źle - dwa przegrane mecze mocno komplikują sytuację polskiej drużyny w kontekście awansu do finału Ligi Światowej.
Jedyne usprawiedliwienie dla Polaków to ich młody wiek - drużyna dopiero zbiera doświadczenia, które będą procentować w przyszłości - mamy przynajmniej taką nadzieję.

Trener Casiellani ma o czym rozmyślać...