Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Polska gromi Kubę 3:0

Siatkówka

Liga Światowa: Polska gromi Kubę 3:0

2010.06.20//  S. Kozak
Polska w Hawanie pokazała klasę i wygrała mecz rewanżowy z Kubą 3:0 (27:25, 25:23, 25:12). Dla gospodarzy to pierwsze przegrane spotkanie w tegorocznej Lidze Światowej.

Castellani wprowadził zmiany na boisku co przyniosło znakomite efekty. W podstawowej szóstce pojawił się tym razem Michał Winiarski, a po drobnej kontuzji wrócił na boisko Patryk Czarnowski.
Polska - Kuba - Liga Światowa 2010 Polska - Kuba

W pierwszym secie w polskim zespole dobrze pracował blok i przyjęcie, co dawało Polakom przewagę nad rywalami. Sytuacja tylko na moment wymknęła się naszym spod kontroli. Kubańczycy zdobyli pięć punktów z rzędu, więc Castellani wprowadził na boisko Ruciaka i Bartmana, którzy pomogli wygrać odsłonę.

W drugim secie świetnie zagrał Winiarski, Piotr Gruszka i Marcin Możdzonek, którego zagrywki sprawiały przeciwnikom duży kłopot.

W trzecim secie reprezentacja Polski zagrała koncertowo. Bardzo dobra obrona i mądre ataki, wytrąciły gospodarzy z rytmu, a idealnym sposobem na zakończenie spotkania, był as serwisowy Możdżonka.

Skład drużyn:
Polska: Michał Winiarski (10), Piotr Gruszka (9), Bartosz Kurek (11), Patryk Czarnowski (8), Grzegorz Łomacz (4), Marcin Możdżonek (10) i Piotr Gacek (libero) oraz Michał Ruciak, Zbigniew Bartman (1), Łukasz Żygadło.

Kuba: Wilfredo Leon (4), Joandry Leal (10), Roberto Camejo (5), Robertlandy Simon (8), Yoandri Diaz (1), Fernando Hernandez (10) i Gustavo Leyva (libero) oraz Henry Bell, Raydel Hierrezuelo, Rolando Cepeda, Isbel Mesa (2).