Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Polska przegrała z Brazylią

Siatkówka

Liga Światowa: Polska przegrała z Brazylią

2013.06.07//  P. Rączka
Reprezentacja Polski przegrała 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 15:25) z Brazylią w hali warszawskiego Torwaru, na inaugurację zmagań Ligi Światowej. Spotkanie od samego początku było zapowiadane jako starcie tytanów, bowiem oba zespoły wygrały cztery z pięciu ostatnich edycji tych rozgrywek. Canarinhos przyjechali do naszego kraju z chęcią rewanżu za nieudane mecze w ubiegłym roku, gdzie na pięć spotkań aż czterokrotnie musieli uznać wyższość Biało-Czerwonych.

Choć pierwsze minuty były bardzo nerwowe, to jednak po pierwszej przerwie technicznej podopieczni Andrei Anastasiego zdołali objąć prowadzenie i można było odnieść wrażenie, że są na najlepszej drodze do zwycięstwa w pierwszej partii. Niestety goście lepiej rozegrali końcówkę i objęli prowadzenie. Drugi set już w pełni należał do Brazylijczyków, którzy spokojnie powiększali swoją przewagę, aż do momentu objęcia 25 punktów.

W trzeciej odsłonie Polacy podjęli walkę i po zaciętym boju przechylili szalę na swoją korzyść. Czwarty set to kompletna kompromitacja naszych siatkarzy. Biało-Czerwonym kompletnie nie kleiła się gra, a rywale którzy przyjechali w odmłodzonym składzie, dość łatwo wykorzystywali każdy nasz błąd.