Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Polska wygrała z Argentyną

Siatkówka

Liga Światowa: Polska wygrała z Argentyną

2013.06.30//  P. Rączka
Reprezentacja Polski pokonała 3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:17) Argentynę w kolejnym meczu Ligi Światowej. Biało-Czerwoni po tym zwycięstwie ciągle zachowują szansę na to, aby awansować z grupy A do dalszej fazy rozgrywek. Kolejne mecze kadra rozegra z USA 5 i 7 lipca w Katowicach i Wrocławiu. Podopieczni Andrei Anastasiego wykorzystali fakt, że w ostatnich dniach Brazylijczycy, Amerykanie i Bułgarzy gubili punkty.

Mecz nie ułożył się dobrze dla naszych siatkarzy, którzy w pierwszym secie prezentowali się na tyle słabo, że rywale nie mieli najmniejszych problemów ze zdobywaniem punktów. Na szczęście w kolejnej odsłonie nasza gra wyglądała już znacznie lepiej i bez większych problemów udało się doprowadzić do wyrównania. Trzecia partia była najbardziej zacięta, ale na całe szczęście przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Czwarty set rywale odpuścili, przez co dość łatwo udało się go wygrać.