Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Siatkarski thriller w meczu Rosji z Iranem, pewna wygrana Włochów

Siatkówka

rss

Liga Światowa: Siatkarski thriller w meczu Rosji z Iranem, pewna wygrana Włochów

2014.07.17//  M. Mikołajczyk
Od mocnego uderzenia finałowy turniej Ligi Światowej rozpoczęli Włosi. Gospodarze nie dali w środę większych szans reprezentacji USA, pokonując ją w trzech setach. Pokaz swoich niebywałych umiejętności zaprezentował Iwan Zajcew, który zdobył w tym meczu aż 21 punktów. Swoją cegiełkę do sukcesu zespołu ze słonecznej Italii dołożyli również Jiri Kovar i Dragan Travica. „Jankesom” nie pomogła nawet wysoka dyspozycja Matthew Andersona.
Reprezentacja Rosji w siatkówce mężczyzn
Reprezentacja Rosji w siatkówce mężczyzn
Reprezentacja USA w siatkówce mężczyzn

Znacznie więcej emocji było w pojedynku Rosji z Iranem. Oba zespoły stoczyły ze sobą pasjonujący bój, który zakończył się dopiero w tie–breaku. W partii otwarcia wyraźnie „górą” byli Azjaci, wygrywając 25:18. Następne dwie odsłony spotkania należały do „Sbornej”. Czwarty set był niezwykle dramatyczny i rozstrzygnął się dopiero po długiej walce na przewagi.

Z wojny nerwów ostatecznie lepiej wyszedł skazywany na pożarcie Iran, triumfując 37:35. W decydującej partii tak wyrównanej batalii już nie było i nasi wschodni sąsiedzi dość pewnie postawili kropkę nad „i”, pokonując swoich przeciwników 15:8 i w całym meczu 3:2.
Rosjanie po wymęczonym zwycięstwie nie mają czasu na odpoczynek. Dimitrij Muserski i spółka w czwartek zmierzą się z Brazylią. „Canarinhos” do finałowego turnieju awansowali rzutem na taśmę, zajmując trzecie miejsce w „polskiej” grupie.

Wyniki meczów:

Rosja 3:2(18:25, 25:18, 25:21, 35:37, 15:8) Iran
Włochy 3:0(25:22, 25:21, 26:24) USA
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Liga Światowa: Siatkarski thriller w meczu Rosji z Iranem, pewna wygrana Włochów

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Sport   »   Siatkówka   »   Liga Światowa: Siatkarski thriller w meczu Rosji z Iranem, pewna wygrana Włochów