Ligue 1: Lyon pokonał Valenciennes. Debiut Meliksona

2013.01.26//  P. Rączka
Piłkarze Olympique Lyon pokonali 2:0 Valenciennes w wyjazdowym meczu 22. kolejki Ligue 1. Goście wyszli na prowadzenie już w 8. minucie spotkania, po precyzyjnym strzale Gueida Fofana z dużej odległości. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać 20 minut, a tym razem do siatki trafił Bafetimbi Gomis. Po tym zwycięstwie podopieczni Remiego Garde są samodzielnym liderem w tabeli i teraz pozostaje im czekać na to, co zrobi PSG.
W drużynie gospodarzy zadebiutował były zawodnik Wisły Kraków - Maor Melikson, który pojawił się na boisku w 70. minucie. Izraelczyk kolejną szansę wstępu będzie miał już za tydzień, a jego drużyna zagra z Girondins Bordeaux, z Obraniakiem w składzie.