Ligue 1: PSG pokonało Lyon, błysk geniuszu Pastore

2011.10.03//  P. Rączka
Piłkarze Paris Saint-Germain po zwycięstwie 2:0 nad Olympique Lyon, zostali samodzielnym liderem ligi francuskiej. W hitowym meczu Ligue 1 najlepiej prezentował się Javier Pastore, który zdobył pierwszą bramkę w meczu, dając sygnał do tego, że ten prestiżowy mecz nie tylko można, ale również trzeba wygrać. - To był bardzo ważny mecz dla nas. Wiedzieliśmy, że mamy szansę awansować na pierwsze miejsce. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy zespół, który stać na zdobycie tytułu - powiedział nowy gwiazdor drużyny, który został kupiony za 43 mln euro z Palermo.
22-letni Argentyńczyk trafił do bramki rywali w 65. minucie meczu, po indywidualnej akcji na lewym skrzydle boiska. Zwycięstwo przypieczętował na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry Christophe Jallet, po dośrodkowaniu Nene. Goście również mieli swoje okazje na zdobycie goli. Najlepszą zmarnował Bafetimbi Gomis, który strzałem z główki, z kilku metrów nie trafił w światło bramki.