Sport   »   Piłka nożna   »   Ligue 1: PSG sensacyjnie przegrywa z AS Nancy

Ligue 1: PSG sensacyjnie przegrywa z AS Nancy

2011.11.21//  P. Rączka
Do sporej sensacji doszło w meczu 14. kolejki Ligue 1. Faworyt do mistrzostwa w tegorocznym sezonie, w którego zostały (i zostaną) wpompowane grube miliony przegrał 0:1 z niemal ostatnim zespołem w tabeli - AS Nancy. Tym samym PSG przerwało serie 12 spotkań bez porażki. Decydującą bramkę o losach meczu zaraz na początku drugiej połowy zdobył Jean Calve, fantastycznym strzałem z narożnika pola karnego.
Javier Pastore i spółka rzucili się do odrabiania strat, jednak bezskutecznie. Znakomite – a wręcz stuprocentowe – sytuacje marnowali Nene, Mathieu Bodmer i Kevin Gameiro. Kibice przecierali oczy ze zdumienia niedowierzając, że piłka nie wpadła do siatki. Gospodarze zatem ciągle muszą czekać na swoją 2000 bramkę w Ligue 1 – brakuje jeszcze dwóch trafień.