Ligue 1: PSG się rozpędza, hat-trick Gameiro i błysk Pastore

2011.10.17//  P. Rączka
Piłkarze PSG nie zwalniają tempa we francuskiej Ligue 1. Czwarte zwycięstwo z rzędu padło ich łupem dzięki zwycięstwu 1:3 nad AC Ajaccio. Bohaterem spotkania został Kevin Gameiro, który zdobył w tym meczu hat-tricka. Na duże słowa pochwały zasługuje także postawa Javiera Pastore. Argentyński zawodnik fenomenalnie kreował grę swojej drużyny. Ekipa z Paryża wyszła na prowadzenie już w 2. minucie meczu, za sprawą wspomnianego już Gameiro. Gospodarze wyrównali dwadzieścia minut później. Po błędzie obrońców PSG piłkę z pięciu metrów wpakował do siatki Medjani.
Początek drugiej połowy okazał się zabójczy dla graczy Ajaccio. Pięć minut po wznowieniu gry Paryżanie wyszli na prowadzenie, a chwilę później francuski napastnik ustalił wynik spotkania. PSG zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma już trzy punkty przewagi, nad drugim Montpellier i Lyonem.