Sport   »   Piłka nożna   »   Ligue 1: PSG straciło punkty z St. Etienne

Ligue 1: PSG straciło punkty z St. Etienne

2013.03.18//  P. Rączka
W najciekawszym meczu 29. kolejki Ligue 1 piłkarze Paris Saint Germain zremisowali na wyjeździe 2:2 z rewelacją tego sezonu AS Saint-Etienne. Gospodarze w tym sezonie nie przegrali jeszcze jednego meczu, a w lidze zajmują 4. miejsce. W wyjściowym składzie gospodarzy od pierwszych minut pojawił się David Beckham, który w 1998 roku na tym stadionie otrzymał pamiętną czerwoną kartkę za faul na Diego Simeone.
Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już po 20 minutach gry prowadzili różnicą dwóch goli. Najpierw na listę strzelców wpisał się Pastore, a niedługo potem Ibrahimovic. Zielono-Biali nie złożyli broni i ambitnie grali do końca - co im się opłaciło. Bramka kontaktowa padła jeszcze w pierwszej połowie, po samobójczym trafieniu Alex. Gol na wagę remisu strzelił w 72. minucie Clerc. Do końca meczu każda z drużyn miała jeszcze okazje na zmianę wyniku, ale kibice na Stade Geoffroy-Guichard więcej bramek nie zobaczyli.