Sport   »   Piłka nożna   »   Ligue 1: PSG wygrało czerwony mecz z Evian

Ligue 1: PSG wygrało czerwony mecz z Evian

2013.04.29//  P. Rączka
Paris Saint-Germain jest już o krok od wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Tym razem zespół Carlo Ancelottiego pokonał na wyjeździe 1:0 Evian Thonon Gaillard i na cztery mecze przed końcem sezonu ma dziewięć punktów przewagi. Dla gości, którzy byli zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, nie było to łatwe spotkanie. Jedyną bramkę strzelił tuż po przerwie Javier Pastore, który w 50. minucie ładnym strzałem pokonał Laquaita.
Końcówka spotkania była niezwykle nerwowa, a gracze ze stolicy kończyli mecz w... dziewiątkę. Na dziesięć minut przed końcem czerwoną kartkę zobaczył Marco Verratti. Sporo pretensji miał do swojego zawodnika o bezmyślne osłabienie zespołu trener, który zrugał gracza schodzącego do szatni. Chwilę później bezmyślnie faulował... David Beckham, a rywal może być tylko zadowolony, że Anglik nie trafił w jego nogę. Sędzia bez wahania wyciągnął kolejny czerwony kartonik.