Siatkówka

Londyn 2012: Fijałek i Prudel pokonali najlepszą parę na świecie

2012.07.31//  P. Rączka
Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali 2:0 (21:17, 21:18) Jacoba Gibba i Seana Rosenthala w drugim meczu w grupie D na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Amerykanie uważani są obecnie za najlepszy duet siatkarzy plażowych na świecie. Ostatnio triumfowali w zawodach World Tour w Rzymie oraz szwajcarskim Gstaad. Polacy w swoim ostatnim spotkaniu grupowym zagrają z Freedomem Chiyą i Grantem Goldschmidtem z RPA, którzy mają już za sobą dwie porażki.
Początek rywalizacji był mocno wyrównany, dopiero w połowie pierwszego seta zaznaczyła się przewaga Biało-Czerwonych, którzy zdołali w pewnym momencie wyjść na prowadzenie 15:11. Rywale nie byli już w stanie odrobić już strat i partia ta padła łupem naszych rodaków.

Druga odsłona była bardziej zacięta. Fijałek i Prudek musieli się mocno napracować, aby zaznaczyć swoją dominacje. Dobra gra atakiem i blokiem pozwoliła w połowie seta uzyskać przewagę, której nie oddali już do końca.