Londyn 2012: Roger Federer pokonał Juana Martina del Potro i zagra o złoto

2012.08.03//  P. Rączka
Roger Federer pokonał 3:6, 7:6 (5), 19:17 Juana Martina del Potro w półfinale turnieju tenisa ziemnego w trakcie igrzysk olimpijskich. Całe spotkanie trwało 266 minut, co jest nowym rekordem wszech czasów. Jeszcze nigdy spotkanie do dwóch wygranych setów nie odbywało się tak długo. Poprzedni rekord wynosił 236 minut, a należał on do Jo-Wilfrieda Tsongi i Milosa Raonicia, a ustanowiony został... trzy dni temu. Francuz pokonał Kanadyjczyka 6:3, 3:6, 25:23.

W finale Szwajcar zagra ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym zagrają Novak Djokovic z Andy Murray.

Trzeci set bez wątpienia przejdzie do historii tenisa. Gdy Król Roger zdołał przełamać rywala i wyjść na prowadzenie 10:9, wydawało się, że jest już po meczu. Argentyńczyk zdołał jedna wygrać podanie Szwajcara i gra znów zaczęła się od początku. Kluczowy okazał się 35. gem, kiedy "Fed-ex" ponownie zdołał przełamać Del Porto, a po chwili zakończył już spotkanie przy własnym serwisie.

W całym meczu Roger miała 24 asy i tylko dwa podwójne błędy serwisowe. Finał odbędzie się w niedziele.