Sport   »   Piłka nożna   »   Łukasz Fabiański zatrzymał Manchester United

Łukasz Fabiański zatrzymał Manchester United

2015.02.21//  P. Rączka
Piłkarze Manchesteru United ulegli 1:2 Swansea City w spotkaniu wyjazdowym 26. kolejki Premier League. Czerwone Diabły dobrze rozpoczęły ten mecz, co zaowocowało golem Andera Herrery w 28. minucie. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem po dwóch minutach zdołał wyrównać Sung-Yueng Ki. Po zmianie stron podopieczni Van Gaala mocno naciskali, ale to Łabędzie zadały decydujący cios. Bohaterem konfrontacji został Bafetimbi Gomis, trafiając z dystansu.
W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański, zaliczając kilka dobrych interwencji. Potknięcie Manchesteru United wykorzystał Arsenal Londyn, wskakując na czwarte miejsce w tabeli.
– Chciałbym go sobie przypisać, ale ten gol należy do Gomisa. Jeśli piłka by go nie trafiła, to futbolówka prawdopodobnie nie wpadałaby do siatki. David de Gea jest bramkarzem światowej klasy, więc prawdopodobnie obroniłby mój strzał powiedział po meczu – powiedział Jonjo Shelvey.