Sport   »   Aktualności   »   ME: Polacy przegrali z Chorwacją

ME: Polacy przegrali z Chorwacją

2014.01.22//  P. Rączka
Reprezentacja Polski w piłce ręczne przegrała 28:31 z Chorwacją i nie zagra w półfinale mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni tym samym stracili szansę na walkę o medale i przyjdzie im zmierzyć się tylko o piąte miejsce z Islandią. Spotkanie to było bardzo ważne dla obu drużyn, bowiem wiadomo było, że zwycięzca awansuje do kolejnej fazy, w której walczy się już o najwyższe miejsca na podium. Początek meczu w naszym wykonaniu był bardzo dobry – po kilku minutach prowadziliśmy 5:2.

Przewagi nie udało się powiększać, a po chwili rywale zdołali wyrównać i toczyła się zacięta gra gol za gol. Kilka minut przed przerwą znów Polacy odskoczyć na trzy bramki, ale ostatecznie do szatni schodzili prowadząc "tylko" 15:14. Po zmianie stron z naszych zawodników jakby zeszło powietrze, a Chorwaci szybko wypracowali sobie przewagę czterech goli, a prowadzenia nie oddali już do samego końca.

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Michał Jurecki (6), Krzysztof Lijewski (6), Bartosz Jurecki (4), Bartłomiej Jaszka (4), Patryk Kuchczyński (3), Adam Wiśniewski (2), Piotr Chrapkowski (2), Jakub Łucak (1), Mariusz Jurkiewicz, Piotr Grabarczyk, Kamil Syprzak, Michał Kubisztal.