ME: Polska przegrała z Islandią w meczu o 5. miejsce

2014.01.24//  P. Rączka
Reprezentacja polskich piłkarzy ręcznych zajęła 6. miejsce na mistrzostwach Europy w Danii. W spotkaniu o piątą lokatę Biało-Czerwoni przegrali 27:28 z Islandią. Nasi zawodnicy przez niemal całe spotkanie byli na prowadzeniu, by oddać je w ostatniej minucie rywalizacji. Mecz ten nie budził już takich emocji, jak rozgrywki grupowe, gdzie nasi szczypiorniści walczyli o miejsca dające szansę na medal, ale i tak każdy kibic w kraju liczył, że dziś uda się odnieść zwycięstwo.
ME: Polska pokonała Islandię w meczu o 5. miejsce

Początek rywalizacji był zacięty, ale po dziesięciu minutach zaczęliśmy budować przewagę. W pewnym momencie prowadziliśmy 12:8, a pierwsza powała zakończyła się ostatecznie wynikiem 16:13. Nic na ten moment nie wskazywało, że tego dnia doznamy porażki. Gdy do końca spotkania było już mniej niż kwadrans, nasza przewaga zaczęła topnieć, a od stanu 23:23, szliśmy już "łeb w łeb". W końcówce więcej szczęścia mieli rywale, którzy wyszli zwycięskim rzutem po raz pierwszy na prowadzenie w spotkaniu.